Представяне на документи в образователната институция от педагогическия специалист и проверка на постъпилите документи от директора на образователната институция и предоставянето им, обобщени в РУО – Шумен – в срок до 30.09.2024 г.
ЦЕЛИ НА ПРОГРАМАТА:
ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ:
СТУКТУРА И БЮДЖЕТ НА ПРОГРАМАТА:
Националната програма „Профилактика и рехабилитация на педагогическите специалисти“ е структурирана в три модула:
Модул 1. Профилактика на педагогическите специалисти – 5 000 лв.
Модул 2. Рехабилитация на педагогическите специалисти – 150 000 лв.
Модул 3 Диагностика и превенция на риска от бърнаут синдром и развитие на устойчивост при педагогическите специалисти – 95 000 лв.
Общ бюджет на програмата – 270 000 лв.
Срок на програмата – 2024 година.
Във връзка с изпълнение на Национална програма „Профилактика и рехабилитация на педагогическите специалисти“, одобрена с РМС № 295/24.04.2024 г. Ви информирам следното:
По Модул 3 „Диагностика и превенция на риска от бърнаут синдром и развитие на устойчивост при педагогическите специалисти“ на Националната програма е разработен електронен портал, който е публикуван на сайта на МОН и е достъпен за всички педагогически специалисти.
Директен линк към портала можете да намерите на следния адрес: https://stressportal.fmi-plovdiv.org/ Електронният портал, който дава възможност за ранна диагностика и превенция на бърнаут синдром, повишаване на мотивацията и работоспособността, понижаване на риска от заболявания вследствие на хроничен стрес чрез тестов инструментариум за индивидуална диагностика е достъпен за всички педагогически специалисти, като тестването може да бъде извършвано до 20.10.2024 г.
За допълнителна информация и пояснения можете да се обръщате към: Иванка Стоянова, главен експерт в отдел „Квалификация и кариерно развитие“ в дирекция „Политики за стратегическо развитие, квалификация и кариерно развитие“, e-mail: iv.stoyanova@mon.bg, тел: 02/ 424 1168.
Публ. на 30.09.2024 г.